• 0

Automatické hasící zařízení - protipožární koule - FIRE BALL

Kód 0107B
Dostupnost: Skladem
Výrobce: EU
Kategorie: Hašení automobilů
Vaše cena:
1 999 Kč s DPH
1 652,07 Kč bez DPH
ikona
ikona

Protipožární koule je nejjednodušší a nejefektivnější automatické hasicí zařízení, kterým můžete snížit riziko vzniku požáru a zároveň vzniklému požáru účinně čelit.

 

Je určená jako základní hasicí prostředek k hašení požáru vznícených tvrdých hořlavých látek třídy A, kapalných hořlavých materiálů třídy B, požárů vyvolaných hořlavými plyny třídy C, a také elektrických zařízení pod napětím do 5000 V. Zařízení v sobě spojuje vlastnosti ručních hasicích přístrojů a automatických systémů. Pouzdro je vyrobeno z bezpečnostního pěnového plastu a z vnější strany je pokryto zápalnicemi, které při vznícení uvádí do činnosti slabý pyronáboj zabudovaný do horní části vnějšího kulového pouzdra. Při výbuchu pyronáboje se vnější pouzdro rozpadá na drobné zlomky a uvnitř obsažená, oheň potlačující prášková směs, se rozprašuje a vytváří blokující oblak nad ohniskem požáru. Následkem toho se požár likviduje během několika sekund bez zásahu člověka. Aktivace zařízení je naprosto bezpečná pro okolí. V případě požáru dojde při kontaktu s otevřeným ohněm k samoaktivaci zařízení. Při té zároveň vydává hlasitý zvuk, jako okamžité varování a požární poplach. Jedno zařízení chrání prostor o rozloze do 35 m3. Při rozprášení hasícího prostředku je zaručeno úplné bezpečí osob, majetku a životního prostředí.

Zařízení prokázalo vysokou efektivnost při likvidaci ohnisek vznícených v obytných místnostech, průmyslových objektech, při vznícení elektrického zařízení pod vysokým napětím, na stavebních a vojenských objektech, v nákladních a osobních dopravních prostředcích, zahradních chatách nebo v lodní dopravě.

 

Balení obsahuje automatický hasicí prostředek s držákem pro jednoduché uchycení, šroubky s hmoždinkami a samozřejmě návod k použití.

 

Použití je velice jednoduché a bezpečné. Stačí FIRE BALL vhodit, nebo kotoulnout z dostatečné vzdálenosti přímo do ohně a on už se o vše postará. Manipulaci s ním zvládne opravdu každý (v případě nutnosti i děti a senioři). Člověk zůstává v bezpečné vzdálenosti, ale má nepřetržitý dohled nad situací. Je šetrný k životnímu prostředí, vašemu zdraví a nepoškodí ani hašené předměty.

Garantovaná použitelnost je 5 let.

Hasivo Prášek
Hmotnost 1,5 kg
Objem hasiva 1,3 kg
Rozměry Ø 147 mm
Speciální vlastnosti Snadné použití
Třídy požáru A,B,C,E