• 0

Hasicí přístroj Červinka S2 Če (21B) - sněhový (CO2) - 2 kg

Hasicí schopnost: 21B; objem hasiva: 2 kg; s držákem; vhodný do laboratoří, muzeí, skladů hořlavých plynů a chemikálií, provozů s jemnou technikou nebo hořlavými kapalinami; hasí zařízení pod elektrickým proudem

Kód 0007/21
Dostupnost: Momentálně nedostupné
Výrobce: Červinka - Czech Republic
Kategorie: Sněhové hasicí přístroje (CO2)
EAN: 8594158870070
Revize
Podle § 2 odst. (3) písm. a) vyhlášky č. 246/2001 Sb. o požární prevenci je nutné provádět u hasicích přístrojů pravidelné kontroly provozuschopnosti nejméně jednou ročně.
Vaše cena:
1 099 Kč s DPH
908,26 Kč bez DPH
ikona
ikona
Na dotaz

Proč si hasicí přístroj pořídit?

Hasicí přístroj je jedním z nejdůležitějších hasicích prostředků. Přenosný sněhový hasicí přístroj 2 kg je, co se týče rozměrů, dostatečně malý, a proto dobře uskladnitelný. Obsahuje oxid uhličitý (CO2), který se při svém vypuštění prudce schladí a na zasaženém místě vytváří sněhovou vrstvu. Tahle vrstva se následně sama odpaří a po hašení nezůstanou žádné odpadní zbytky hasicí látky, což je velkou výhodou. 

 

K čemu je hasicí přístroj vhodný?

Hodí se jako součást vybavení a prevence do provozů s jemnou technikou, elektrickými zařízeními nebo hořlavými kapalinami, jako jsou třeba laboratoře, muzea, či sklady hořlavých plynů a chemikálií. 

 

Co s ním můžeme hasit?

Není vhodné jej používat k hašení hořlavých prachů nebo jiných sypkých látek. Přístroj je určen k hašení požáru v počáteční fázi, tříd B a C. Lze jej také použít k hašení zařízení pod elektrickým proudem (do 1000 V z min. vzdálenosti 1 m). Následně je možné jej opět naplnit pro další použítí. Balení obsahuje hasicí přístroj, držák na stěnu pro jednoduché uchycení a typový štítek (s návodem na použití).

 

Upozornění:

Přístroj je vyroben v souladu s evropskými normami a certifikován dle normy EN3.

Hasivo Oxid uhličitý
Hmotnost 6.6 kg
Objem hasiva 2 kg
Rating 21B
Rozměry š x v hasicího přístroje: 180 x 475 mm; š x v láhve: 120 x 390 mm
Teplotní rozmezí -30 +60 °C
Třídy požáru B, C
Typ S2 Če