• 0

Hasicí přístroj F2-F pěnový 2 l - Třída F

Hasicí schopnost: 8A 70B 40F; objem hasiva: 2 l; s držákem a manometrem; vhodný do kuchyní, restaurací a hotelů (všeobecně využitelný hlavně v gastronomii) k hašení rostlinných nebo živočišných tuků a olejů; hasí zařízení pod elektrickým proudem

Kód 0129
Dostupnost: Skladem
Výrobce: EU
Kategorie: Pěnové hasicí přístroje
EAN: 8594158870384
Revize
Podle § 2 odst. (3) písm. a) vyhlášky č. 246/2001 Sb. o požární prevenci je nutné provádět u hasicích přístrojů pravidelné kontroly provozuschopnosti nejméně jednou ročně.
Vaše cena:
1 199 Kč s DPH
990,91 Kč bez DPH
ikona
ikona

Proč si hasicí přístroj pořídit?

Hasicí přístroj je jedním z nejdůležitějších hasicích prostředků. Přenosný pěnový hasicí přístroj 2 l třídy F je, co se týče rozměrů, dostatečně malý a proto dobře uskladnitelný. 

 

K čemu je hasicí přístroj vhodný?

Hodí se jako součást vybavení např. do restaurací nebo hotelů, kde se vyskytují jedlé rostlinné nebo živočišní oleje, či tuky a hrozí s nimi spojené riziko požáru. Díky jeho rozměrům a schopnosti hasit kuchyňské oleje a tuky jej snadno uložíte a využijete i ve své kuchyni. Při hašení dochází ke kontaktu hasiva (voda + přidaná zpěňovací látka) s olejem k chemické reakci, po které se na hořící tukové vrstvě dočasně vytvoří kompaktní ochranní film. Ten brání přístupu kyslíku ze vzduchu, a tím rychle a účinně hasí oheň.

 

Co s ním můžeme hasit?

Primárně je určen k hašení požáru v počáteční fázi, tříd A, B a F. Lze jej také použít k hašení zařízení pod elektrickým proudem (do 1000 V z min. vzdálenosti 1 m). Následně je možné jej opět naplnit pro další použití. Balení obsahuje hasicí přístroj s manometrem instalovaným na ventilu, držákem pro jednoduché uchycení a typový štítek (s návodem na použití).

 

Upozornění:

Přístroj je vyroben v souladu s evropskými normami a certifikován dle normy EN3.

Přístroj je pod stálým tlakem, který je možné sledovat z nainstalovaného manometru.

Hasivo Pěna
Hmotnost 4 kg
Objem hasiva 2 l
Rating 8A 70B 40F
Rozměry š x v hasicího přístroje: 135 x 390 mm; š x v láhve: 110 x 320 mm
Speciální vlastnosti Hasí jedlé oleje a tuky
Teplotní rozmezí 0 +60 °C
Třídy požáru A, B, F