• 0

Samostatně stojící sadový žebřík JUST Typ 59-200 - hliníkové štafle - industriální provedení

Typ 59-200 - hliníkové štafle vhodné pro použití v zemědělství, sadařství a zahradnictví, vyrobeny a testovány dle normy a bezpečnostního standardu ČSN EN 131  

Kód 59-220
Dostupnost: 2 - 5 týdnů
Výrobce: EU-JU
Kategorie: Samostatně stojící žebříky (štafle)
Varianta:
2 m
2,5 m
3 m
Vaše cena:
20 843 Kč s DPH
od 17 225,62 Kč bez DPH
ikona
ikona

Základní popis

Hledáte kvalitní hliníkový, a hlavně praktický žebřík vhodný pro použití v sadě nebo na zahradě?

To vše Vám zaručí právě tenhle samostatně stojící žebřík, s jednoduchým mechanismem pro složení i rozložení. Díky snadné manipulaci se neztratí při běžné práci, ani při náročnějším využití každého zahrádkáře, či už při sběre nebo stříhání, ale i dalších potřebných pracích ve vaší oáze klidu. Je ideální pro venkovní použití v oblasti zemědělství, sadařství a zahradnictví. Pevná konstrukce a výborná stabilita Vám zajistí pohodný a bezpečný přístup do koruny jakéhokoliv stromu.

 

 

Výhody žebříku

Přední část žebříku se směrem nahoru zužuje/sbíhá ke středu. Kopíruje tím přibližně tvar písmena A a využívá jej pro lepší stabilitu, čímž umožňuje snadný a pohodlný pohyb nahoru i dolů po žebříku. Zadní/opěrná část je vyrobená z pevné hliníkové trubky a pro zvýšení praktičnosti má nastavitelnou délku. Nášlapné plochy příčlí mají povrchové reliéfní řešení, jenž má protiskluzovou funkci a ulehčuje tak snadný a pohodlný pohyb nahoru i dolů po žebříku nebo případné delší stání při práci. Toto potvrzuje i hlubší konstrukční řešení příčlí a to až 6,4 cm. Zaručeně oceníte také praktickou nylonovou pojistku proti rozjetí štaflí, v podobě popruhů, jenž jsou odolné vůči roztržení a pomáhají zajistit pevný postoj žebříku.

Zřejmě největší výhodou jsou praktické špice přivařené zespodu na patkách všech třech nohou. Umožňují pevné zapření i na měkkém podkladu.

 

 

Základní konstrukční materiál a jeho kvalita

Kvalita materiálu a zpracování žebříku předčí Vaše očekávání. Boční nosníky jsou speciálně navržené v dutém oboustranném designu. Příčle mají na sobě reliéfní řešení s protiskluzovými vlastnostmi pro ještě vyšší bezpečnost, stabilitu a pohodlné stoupání, či usnadnění případného stání na žebříku při práci v jakékoliv výšce. Na poslední příčli se nachází podélný kloub umožňující nastavení sklonu žebříku. Pro pohodlnou práci je žebřík vybaven skládací plošinou, která se po rozložení žebříku sama složí, díky speciálnímu patentovanému kloubu v jeho ohybu. Při výrobě žebříku nesmí být přehlédnutá ani jediná drobnost nebo vada.

 

Spojovací technologie

Příčle jsou k nosníkům přivařeny CMT technikou - studený svařovací proces pro dosažení co nejvyšší kvality. Oproti běžnému svařování pracuje CMT s velmi malým vnosem tepla a mimořádně stabilním obloukem.

 

 

Vliv počasí

Využitím kvalitního hliníkového a ocelového materiálu a pečlivého zpracování/svařování konstrukce kompletního žebříku byla dosažena značná odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Díky vlastnostem materiálu se nemůže stát, že by žebřík začal rezavět i při dlouhodobém stání na přímém dešti nebo vystavení jiným vodním živlům. Nehrozí tak žádné poškození nebo opotřebení.

  

Certifikace

Žebřík je vyroben a certifikován tak, aby splňoval evropskou normu ČSN EN 131.

Tato evropská norma definuje termíny a stanovuje obecné konstrukční charakteristiky žebříků. Norma platí pro přenosné žebříky navržené pro všeobecné profesionální a neprofesionální použití. Neplatí pro přenosné žebříky, které jsou na základě své konstrukce a pokynů určeny pro specifické profesionální použití a v důsledku toho nejsou určeny pro všeobecné profesionální nebo neprofesionální použití.

 

Číslo modelu  Model Počet příčlí  Délka 
59-220 Industriální sadový žebřík 6 2 m
59-225 Industriální sadový žebřík 8 2,5 m
59-230 Industriální sadový žebřík 10 3 m

 

*Mohou být použity ilustrativní obrázky.   

Počet příčlí 6 / 8 / 10
Varianta 2 m, 2,5 m, 3 m
Zákony, normy, vyhlášky ČSN EN 131