• 0

Samostatně stojící výsuvný 3-dílný požární žebřík JUST Typ FO-700 s lanovým ovládáním - hliníkový

Typ FO-700 - záchranářský hliníkový žebřík 3-dílný s lanovým ovládáním a brzdou; vyroben a testován dle normy a bezpečnostního standardu ČSN F4047 a EN 1147

Kód FO-717
Dostupnost: 2 - 5 týdnů
Výrobce: EU-JU
Kategorie: Samostatně stojící požární žebříky (štafle)
EAN: 9120088752125
Varianta:
12 m (se stabilizační tyčí)
14 m (se stabilizační tyčí)
Vaše cena:
112 282 Kč s DPH
od 92 795,04 Kč bez DPH
ikona
ikona

Základní popis

Kvalitní žebřík vhodný jako součást protipožárního vybavení, přímo od výrobce a lídra v oblasti hasičských žebříků - JUST Leitern AG. Již více než 130 let vyrábí tyto speciální žebříky v souladu s evropskou normou, ale splňuje i další národní (německé, či britské) standardy. Výrobce a dodavatel, jenž neustále podporuje nový vývoj produktů s cílem optimalizovat je pro všechny druhy záchranných akcí a operací.

To vše v sobě zosobňuje právě tenhle samostatně stojící výsuvný žebřík s odlehčenou konstrukcí. Neztratí se při práci profesionálů. Pevná konstrukce a výborná stabilita zajistí pohodný a bezpečný přístup do vyvýšených míst. Je to dokonalý společník při záchranářských nebo hasičských pracích. Maximální bezpečné zatížení, pro dodržení standardů, je možné až 3 osobami.

  

Certifikace

Žebřík je vyroben a certifikován tak, aby splňoval evropský a rakouský standard a normu ČSN EN 1147 s rozšířením ČSN EN 4047.

Evropská norma EN 1147 stanovuje požadavky, zkušební metody a kritéria pro provedení přenosných žebříků pro použití hasičskými a záchrannými jednotkami a pro podobné účely. Zkoušky uvedené v této evropské normě jsou zkouškami typu, nikoli pravidelnými zkouškami. Nepřenosné žebříky pro použití hasičskými a záchrannými jednotkami nejsou předmětem této normy.

Evropská norma ČSN-F4047 stanovuje požadavky, zkušební metody a kritéria pro testování samojistných matic, s MJ závitem, ze žáruvzdorné slitiny niklu NI-PH2601 (Inconel 718), postříbřených - Třída: 1550 MPa (při teplotě okolí) / 600 °C - Technická specifikace (Norma k přímému použití jako ČSN).

 

 

Výhody výsuvného žebříku

Výsuvný žebřík je unikátní svým prodlužovacím konstrukčním řešením s výjimečnou schopností víc jak zdvojnásobit svou výšku. Tenhle konkrétní model můžete nastavovat díky lanovému ovládání. Díky tomu je nastavení výšky automatizované a velice jednoduché. Vytahování přes kladku s plastovými ložisky, snižuje tření na minimum. Proto je možné při vytahování použít méně síly a manipulace i pohyb dílů je snazší. Toto nové vedení a ovládání žebříku je tak inovativní, že nejsou potřeba vodící konzoly. Lanové ovládaní je samozřejmě spojené s novou lanovou zarážkou, vytvořenou dle nového vývoje lanové brzdy, která okamžitě zabrzdí sestupující část žebříku. Je tak zaručeno pohodlné spouštění žebříku a pevnější kotvení jednotlivých dílů. Je možné jej jednoduše složit, což ulehčuje jak přenos, přepravu, tak i skladování.

Jednou z nejzajímavějších výhod jsou praktické špice přivařené zespodu na patkách pomocných opěrných nohou. Spolu se základnou, zakončenou rozšířenou stabilizační tyčí s výstužnými šrouby, umožňují pevné zapření i na měkkém podkladu, zajišťující ještě lepší stabilitu a bezpečnější použití.

Zřejmě největší výhodou jsou určitě pohyblivá kolečka, které jsou instalované jako součást konstrukce žebříku. Slouží pro snadný a pohodlný pohyb horní části žebříku po stěně při vysouvání a prodlužování žebříku.

 

 

Základní konstrukční materiál a jeho kvalita

Kvalita materiálu a zpracování žebříku předčí Vaše očekávání. Celý žebřík je vyroben z vysoce kvalitního legovaného hliníku (hliník s různými příměsemi pro dosažení požadovaných mechanických vlastností) ze speciálně navrženého oboustranně svařeného designu. Zesílené čtvercové příčle, o tloušťce až 34 mm, mají na sobě reliéfní řešení s protiskluzovými vlastnostmi pro ještě vyšší bezpečnost, stabilitu a pohodlné stoupání, či usnadnění případného stání na žebříku při práci v jakékoliv výšce, a jsou přivařeny do frézovaných nosníků, čímž je zajištěno bezpečné udržení. Při výrobě žebříku nesmí být přehlédnutá ani jediná drobnost nebo vada.

 

Spojovací technologie

Příčle jsou k nosníkům přivařeny CMT technikou - studený svařovací proces pro dosažení co nejvyšší kvality. Oproti běžnému svařování pracuje CMT s velmi malým vnosem tepla a mimořádně stabilním obloukem.

 

 

Vliv počasí

Využitím kvalitního legovaného hliníkového materiálu a pečlivého zpracování/svařování konstrukce kompletního žebříku byla dosažena značná odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Díky vlastnostem materiálu se nemůže stát, že by žebřík začal rezavět i při dlouhodobém stání na přímém dešti nebo vystavení jiným vodním živlům. Nehrozí tak žádné poškození nebo opotřebení.

  

Číslo modelu Počet příčlí Délka  Přibližná váha 
Složený Plně výsuvný
FO-717 3 x 17 5,6 m 12 m 80 kg
FO-719 3 x 19 6,2 m 14 m 84 kg

 

*Mohou být použity ilustrativní obrázky.  

Délka složeného žebříku 5,6 m; 6,2 m
Hmotnost 80 kg; 84 kg
Počet příčlí 3 x 17; 3 x 19
Varianta 12 m, 12 m (se stabilizační tyčí), 14 m, 14 m (bez stabilizační tyče), 14 m (se stabilizační tyčí)
Zákony, normy, vyhlášky EN 1147 a ČSN-F4047