• 0

Hasicí přístroj S2-AM sněhový (CO2) 2 kg antimagnetický

Hasicí schopnost: 34B; objem hasiva: 2 kg; s držákem; vhodný do laboratoří, nemocnic, klinik, místností s rentgenem, skladů hořlavých plynů a chemikálií, provozů s jemnou technikou nebo hořlavými kapalinami; hasí zařízení pod elektrickým proudem

Kód 0136
Dostupnost: Na dotaz
Kategorie: Sněhové hasicí přístroje (CO2)
Revize
Podle § 2 odst. (3) písm. a) vyhlášky č. 246/2001 Sb. o požární prevenci je nutné provádět u hasicích přístrojů pravidelné kontroly provozuschopnosti nejméně jednou ročně.
Vaše cena:
2 168 Kč s DPH
1 791,74 Kč bez DPH
ikona
ikona
Na dotaz

Proč si hasicí přístroj pořídit?

Hasicí přístroj je jedním z nejdůležitějších hasicích prostředků. 

 

K čemu je hasicí přístroj vhodný?

Přenosný sněhový antimagnetický hasicí přístroj 2 kg je, co se týče rozměrů, dostatečně malý, a proto dobře uskladnitelný. Byl speciálně vyroben z nemagnetických materiálů (kupříkladu hliník), z důvodu možného umístění v prostorách s výskytem magnetického pole. Obsahuje oxid uhličitý (CO2), který se při svém vypuštění prudce schladí a na zasaženém místě vytváří sněhovou vrstvu. Tato vrstva se následně sama odpaří a po hašení nezůstanou žádné odpadní zbytky hasicí látky, což je velkou výhodou. Hodí se jako součást vybavení a prevence do provozů s jemnou technikou, elektrickými zařízeními nebo hořlavými kapalinami, jako jsou třeba kliniky, nemocnice, laboratoře, či přímo místnosti s rentgenem. 

 

Co s ním můžeme hasit?

Není vhodné jej používat k hašení hořlavých prachů nebo jiných sypkých látek. Primárně je určen k hašení požáru v počáteční fázi, tříd B a C. Lze jej také použít k hašení zařízení pod elektrickým proudem (do 1000 V z min. vzdálenosti 1 m). Následně je možné jej opět naplnit pro další použití. Balení obsahuje hasicí přístroj s držákem na stěnu pro jednoduché uchycení a typový štítek (s návodem na použití).

 

Upozornění:

Přístroj je vyroben v souladu s evropskými normami a certifikován dle normy EN3.

Hasivo Oxid uhličitý
Hmotnost 5,1 kg
Objem hasiva 2 kg
Počet ks v balení 1 ks
Rating 34B
Rozměry š x v hasicího přístroje: 160 x 510 mm; š x v láhve: 110 x 420 mm
Speciální vlastnosti Antimagnetický
Teplotní rozmezí -30 +60 °C
Třídy požáru B, C
Typ S2-AM