• 0
Požární žebřík JUST Typ FG-110 s ocelovým hákem - hliníkový

Požární žebřík JUST Typ FG-110 s ocelovým hákem - hliníkový

Typ FG-110 - hliníkový žebřík s hákem pro uchycení v okne nebo na římse, vyroben a testován dle evropské normy a bezpečnostního standardu ČSN-F4047 a EN 1147

Kód FG-110
Dostupnost: Do 2 týdnů
Výrobce: EU-JU
Kategorie: Hákové požární žebříky
EAN: 9120088752286
Varianta:
Typ A
Typ B
Vaše cena:
27 393 Kč s DPH
od 22 638,84 Kč bez DPH
ikona
ikona

Základní popis

Kvalitní žebřík vhodný jako součást protipožárního vybavení, přímo od výrobce a lídra v oblasti hasičských žebříků - JUST Leitern AG. Již více než 130 let vyrábí tyto speciální žebříky v souladu s evropskou normou, ale splňuje i další národní (německé, či britské) standardy. Výrobce a dodavatel, jenž neustále podporuje nový vývoj produktů s cílem optimalizovat je pro všechny druhy záchranných akcí a operací.

To vše v sobě zosobňuje právě tenhle střešní žebřík s odlehčenou konstrukcí. Neztratí se při práci profesionálů. Pevná konstrukce a výborná stabilita zajistí pohodný a bezpečný přístup do vyvýšených míst. Je to dokonalý společník při záchranářských nebo hasičských pracích. Maximální bezpečné zatížení, pro dodržení standardů, je možné 1 osobou.

  

Certifikace

Žebřík je vyroben a certifikován tak, aby splňoval evropský standard a normu ČSN-F4047 a EN 1147.

Evropská norma ČSN-F4047 stanovuje požadavky, zkušební metody a kritéria pro testování samojistných matic, s MJ závitem, ze žáruvzdorné slitiny niklu NI-PH2601 (Inconel 718), postříbřených - Třída: 1550 MPa (při teplotě okolí) / 600 °C - Technická specifikace (Norma k přímému použití jako ČSN).

Evropská norma EN 1147 stanovuje požadavky, zkušební metody a kritéria pro provedení přenosných žebříků pro použití hasičskými a záchrannými jednotkami a pro podobné účely. Zkoušky uvedené v této evropské normě jsou zkouškami typu, nikoli pravidelnými zkouškami. Nepřenosné žebříky pro použití hasičskými a záchrannými jednotkami nejsou předmětem této normy.

 

 

Výhody hákového žebříku

Hákový žebřík je unikátní svým konstrukčním řešením. Kombinuje v sobě opěrný žebřík a je dodáván spolu s praktickým hákem, jenž je vyrobený z pozinkovaného ocelového materiálu. Principem je zaháknutí žebříku za rám okna nebo o římsu a jeho následné přiložení o stěnu budovy. Můžete vybírat z dvou tvarově různých typů háků, přičemž jsou oba vybaveny okenními hroty (praktický doplněk pro vybití okenního skla, pro bezpečnější zaháknutí žebříku) a přivařeného kroužku/oka pro uchycení karabiny s lanem (bezpečnostní prvek pro zajištění vyšší ochrany jak pro hasiče a záchranáře, tak pro případné zachraňované osoby)

Má praktickou schopnost použití jako opěrný žebřík. Žebřík je vybaven skládacím distančním prvkem ukotveným po stranách na bočních nosnících. Tento podpěrný držák slouží pro udržení odstupu žebříku od stěny. Tento systém má jednoduché a praktické využití, při stoupání hasiče nebo záchranáře po žebříku udržuje volný prostor kolem příčlí a usnadňuje/urychluje tak použití žebříku i záchrannou akci.

 

 

Základní konstrukční materiál a jeho kvalita

Kvalita materiálu a zpracování žebříku předčí Vaše očekávání. Celý žebřík je vyroben z vysoce kvalitního legovaného hliníku (hliník s různými příměsemi pro dosažení požadovaných mechanických vlastností) ze speciálně navrženého oboustranně svařeného designu. Zesílené čtvercové příčle, o tloušťce až 25 mm, mají na sobě reliéfní řešení s protiskluzovými vlastnostmi pro ještě vyšší bezpečnost, stabilitu a pohodlné stoupání, či usnadnění případného stání na žebříku při práci v jakékoliv výšce, a jsou přivařeny do frézovaných nosníků, čímž je zajištěno bezpečné udržení. Pro pohodlné stání je uzpůsobená i šířka celého žebříku a to až 300 mm (312 mm i s ocelovým hákem). Při výrobě žebříku nesmí být přehlédnutá ani jediná drobnost nebo vada.

 

Spojovací technologie

Příčle jsou k nosníkům přivařeny CMT technikou - studený svařovací proces pro dosažení co nejvyšší kvality. Oproti běžnému svařování pracuje CMT s velmi malým vnosem tepla a mimořádně stabilním obloukem.

 

 

Vliv počasí

Využitím kvalitního legovaného hliníkového materiálu a pečlivého zpracování/svařování konstrukce kompletního žebříku byla dosažena značná odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Díky vlastnostem materiálu se nemůže stát, že by žebřík začal rezavět i při dlouhodobém stání na přímém dešti nebo vystavení jiným vodním živlům. Nehrozí tak žádné poškození nebo opotřebení.

  

  Hákový žebřík typ A Hákový žebřík typ B
Číslo modelu FG-110 FG-115
Délka žebříku 4,2 m 4,8 m
Počet příčlí  13 13
Hloubka háku 452 mm 511 mm
Hmotnost háku 5,5 kg 6 kg
Hmotnost žebříku 7,5 kg 8 kg
Celková hmotnost 13 kg 14 kg

 

*Mohou být použity ilustrativní obrázky. 

Délka rozloženého žebříku 4,2 m; 4,8 m
Hmotnost 13 kg; 14 kg
Počet příčlí 13 / 13
Příslušenství Ocelový hák typ A / typ B
Varianta Typ A, Typ B
Zákony, normy, vyhlášky EN 1147 a ČSN-F4047