• 0

Samostatně stojící žebřík JUST Typ 58-100 STEP s nášlapnou plochou na příčlích - hliníkové štafle

 Typ 58-100 STEP - hliníkové štafle s plochými příčlemi, vyrobeny a testovány dle normy a bezpečnostního standardu ČSN EN 131  

Kód 58-103
Dostupnost: 2 - 5 týdnů
Výrobce: EU-JU
Kategorie: Samostatně stojící žebříky (štafle)
EAN: 9120088750862
Varianta:
3 příčle
4 příčle
5 příčlí
6 příčlí
7 příčlí
8 příčlí
Vaše cena:
3 641 Kč s DPH
od 3 009,09 Kč bez DPH
ikona
ikona

Základní popis

Hledáte kvalitní hliníkové štafle vhodné pro použití v těžkém průmyslu nebo praktickou skládací konstrukci pro běžné využití v domácnosti?

To vše Vám zaručí právě tenhle samostatně stojící žebřík, s jednoduchým mechanismem pro složení i rozložení. Díky snadné manipulaci se neztratí při práci profesionálů, ani při hobby využití běžného kutila, na zahradě nebo v sadě, dílně, či na stavbě. Pevná konstrukce a výborná stabilita Vám zajistí pohodlný a bezpečný přístup do vyvýšených míst.

 

 

Výhody štaflí

Nášlapné plochy příčlí mají povrchové reliéfní řešení, jenž má protiskluzovou funkci a ulehčuje tak snadný a pohodlný pohyb nahoru i dolů po štaflích nebo případné delší stání při práci. Toto potvrzuje i hlubší konstrukční řešení příčlí a to až 6,4 cm. Zaručeně oceníte také praktickou nylonovou pojistku proti rozjetí štaflí, kterou má automaticky každý model. Tyto popruhy jsou odolné vůči roztržení a pomáhají zajistit pevný postoj štaflí.

 

 

Základní konstrukční materiál a jeho kvalita

Kvalita materiálu a zpracování štaflí předčí Vaše očekávání. Štafle jsou vyrobeny z eloxovaného hliníku, buď v přírodní formě nebo v jakékoliv barvě dle vzorníku RAL (pro barevné řešení a jejich nacenění nás prosím kontaktujte). Příčle mají na sobě reliéfní řešení s protiskluzovými vlastnostmi pro ještě vyšší bezpečnost, stabilitu a pohodlné stoupání, či usnadnění případného stání na štaflích při práci v jakékoliv výšce. Štafle jsou přístupné z obou stran trojúhelníkové konstrukce a díky speciálnímu patentovanému kloubu v jejich ohybu je možné poslední horní příčle spojit a vytvořit tak plošinu. Při výrobě žebříku nesmí být přehlédnutá ani jediná drobnost nebo vada.

 

Technologie eloxování

Řešení eloxováním nebo jinak řečeno anodizací je chemicko-tepelná úprava povrchu štaflí. Vytvoří ochrannou vrstvu na upravovaném hliníkovém povrchu. Zabraňuje oxidaci a chrání před ní i samotný hliník. Používá se nejčastěji v případech, kdy je hliník používán v exteriéru. Materiál je tak výrazně chráněn před povětrnostními vlivy. Zvýší se také mechanická odolnost a otěruvzdornost materiálu. Výrazně se snižuje tepelná a elektrická vodivost, ale i drsnost povrchu. Zvyšuje se životnost samotného produktu.

 

 

Vliv počasí

Využitím kvalitního eloxovaného hliníkového materiálu a pečlivým zpracováním konstrukce kompletních štaflí je dosažena opravdu velká odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Díky vlastnostem materiálu se nemůže stát, že by štafle začaly rezavět i při dlouhodobém stání na přímém dešti nebo vystavení jiným vodním živlům. Materiál je také odolnější vůči teplu. Nehrozí tak žádné poškození nebo opotřebení.

  

Certifikace

Žebřík je vyroben a certifikován tak, aby splňoval evropskou normu ČSN EN 131.

Tato evropská norma definuje termíny a stanovuje obecné konstrukční charakteristiky žebříků. Norma platí pro přenosné žebříky navržené pro všeobecné profesionální a neprofesionální použití. Neplatí pro přenosné žebříky, které jsou na základě své konstrukce a pokynů určeny pro specifické profesionální použití a v důsledku toho nejsou určeny pro všeobecné profesionální nebo neprofesionální použití.

 

Číslo modelu  Počet příčlí Délka Přibližná váha
58-103 3 0,77 m 3,2 kg
58-104 4 1,02 m 4,2 kg
58-105 5 1,27 m 5,2 kg
58-106 6 1,52 m 6,95 kg
58-107 7 1,77 m 8,2 kg
58-108 8 2,02 m 9,4 kg

 

*Mohou být použity ilustrativní obrázky.  

Délka rozloženého žebříku 0,77m / 1,02m / 1,27m / 1,52m / 1,77m / 2,02m
Hmotnost 3,2kg / 4,2kg / 5,2kg / 6,95kg / 8,2kg / 9,4 kg
Varianta 3 příčle, 4 příčle, 5 příčlí, 6 příčlí, 7 příčlí, 8 příčlí
Zákony, normy, vyhlášky EN 131