• 0

Střešní žebřík JUST Typ 60-201 - hliníkový

Vhodný k zavěšení nebo montáž na střechu, pro snadnější pohyb a manipulaci na střeše

Kód 60-201
Dostupnost: 2 - 5 týdnů
Výrobce: EU-JU
Kategorie: Speciální žebříky
Varianta:
3 m
6 m
Vaše cena:
4 985 Kč s DPH
od 4 119,83 Kč bez DPH
ikona
ikona

Základní popis

Hledáte kvalitní hliníkový žebřík vhodný pro přímou instalaci nebo zavěšení na střeše? Nabízíme Vám praktický střešní žebřík přímo od výrobce a lídra v oblasti hliníkových žebříků - JUST Leitern AG. Již více než 130 let vyrábí tyto speciální žebříky v souladu s evropskou normou, ale splňuje i další národní (německé, či britské) standardy. Výrobce a dodavatel, jenž neustále podporuje nový vývoj produktů s cílem optimalizovat je pro všechny druhy prací.

Jedná se o pevný střešní žebřík s odlehčenou konstrukcí. Neztratí se při práci profesionálů, ani při hobby využití běžného kutila. Pevná konstrukce a výborná stabilita zajistí pohodný a bezpečný přístup do vyvýšených míst. Je to dokonalý společník pro každou střechu.

  

Certifikace

Žebřík je vyroben a certifikován tak, aby splňoval evropskou normu ČSN EN 131.

Tato evropská norma definuje termíny a stanovuje obecné konstrukční charakteristiky žebříků. Norma platí pro přenosné žebříky navržené pro všeobecné profesionální a neprofesionální použití. Neplatí pro přenosné žebříky, které jsou na základě své konstrukce a pokynů určeny pro specifické profesionální použití a v důsledku toho nejsou určeny pro všeobecné profesionální nebo neprofesionální použití.

 

 

Výhody střešního žebříku

Hliníkový střešní žebřík je unikátní svým konstrukčním řešením. Je dodáván spolu s praktickým střešním hákem, jenž je voděodolný a vyrobený z pozinkovaného hliníkového materiálu. Principem je zaháknutí žebříku střešním hákem za klenbu střechy a jeho následné položení na střešní krytinu. Žebřík je však vhodný i pro přímou montáž na střechu, respektive k stálému zavěšení. Žebřík možno objednat i s umělohmotným potahem v jakékoliv barvě dle vzorníku RAL. Pro barevné řešení a jejich nacenění neváhejte a kontaktujte nás.

V závislosti na typu střechy jsme vyvinuli speciálně vyrobené háky pro zajištění nejvyšší možné úrovně bezpečnosti.

 

Číslo modelu 
Položky
60-201
Střešní žebřík 3 m přírodní hliník
60-202
Střešní žebřík 6 m přírodní hliník
60-203
Připojovací díl/kolejnicová spojka pro lemování dílů žebříku
60-204
Normovaný hák pro montáž na střechu (standardní hák)
60-205
Univerzální hák z nerezové oceli
19-013
Hřebenový hák k připevnění ke štítu
49-910
Hřebenový hák s nastavitelným úhlem 

 

Základní konstrukční materiál a jeho kvalita

Kvalita materiálu a zpracování žebříku předčí Vaše očekávání. Celý žebřík je vyroben z vysoce kvalitního legovaného hliníku (hliník s různými příměsemi pro dosažení požadovaných mechanických vlastností). Je vysoce odolný proti korozi, UV záření a dalším vnějším vlivům. Nosníky jsou vyrobeny ze speciálně navrženého oboustranně svařeného designu. Kulaté příčle mají na sobě výrazné reliéfní řešení s protiskluzovými vlastnostmi pro ještě vyšší bezpečnost, stabilitu a pohodlné stoupání, či usnadnění případného stání na žebříku při práci v jakékoliv výšce i na střechách pod úhlem 74 stupňů. Jsou přivařeny k nosníků, čímž je zajištěno bezpečné udržení. Při výrobě žebříku nesmí být přehlédnutá ani jediná drobnost nebo vada.

 

Spojovací technologie

Příčle jsou k nosníkům přivařeny CMT technikou - studený svařovací proces pro dosažení co nejvyšší kvality. Oproti běžnému svařování pracuje CMT s velmi malým vnosem tepla a mimořádně stabilním obloukem.

 

 

Vliv počasí

Využitím kvalitního legovaného hliníkového materiálu a pečlivého zpracování/svařování konstrukce kompletního žebříku byla dosažena značná odolnost vůči výkyvům počasí. Díky vlastnostem materiálu se nemůže stát, že by žebřík začal rezavět i při dlouhodobém stání na přímém dešti nebo vystavení jiným přírodním živlům. Nehrozí tak žádné poškození nebo opotřebení.

 

  *Mohou být použity ilustrativní obrázky.   

Varianta 3 m, 6 m