• 0

Teleskopický multifunkční žebřík JUST TELESTEPS Typ 75-326

Multifunkční teleskopický žebřík 3 v 1; vyroben dle standardu EN 131

Kód 75-326
Dostupnost: 2 - 5 týdnů
Výrobce: EU-JU
Kategorie: Teleskopické žebříky
Varianta:
8 příčlí
10 příčlí
Vaše cena:
14 710 Kč s DPH
od 12 157,02 Kč bez DPH
ikona
ikona

Základní popis

Hledáte kvalitní hliníkový žebřík vhodný pro použití v těžkém průmyslu nebo lehkou skládací konstrukci pro běžné využití v domácnosti?

To vše Vám zaručí právě tenhle skládací teleskopický žebřík. Neztratí se při práci profesionálů, ani při hobby využití běžného kutila, na zahradě nebo v sadě, dílně, či na stavbě. Pevná konstrukce a výborná stabilita Vám zajistí pohodný a bezpečný přístup do vyvýšených míst. Maximální zatížení je možné až do 150 kg, takže pohodlně unese 2 osoby nebo zvládne přenos/výnos stavebního materiálu.

 

 

Výhody teleskopického žebříku

Teleskopický žebřík je typický svým unikátním konstrukčním řešením s výjimečnou schopností různorodého využití. Kombinuje v sobě jak opěrný žebřík, tak samostatně stojící štafle. Tenhle konkrétní model můžete použít i v prostorech s velkými rozdíly ve výšce podlahy, například na schodištích, převýšeních a podobně. Je to díky schopnosti prodloužit jednotlivé příčle žebříku samostatně. Obě strany jsou zakončené stabilizátorem pro lepší stabilitu a bezpečnější použití.

Největší výhodou je samozřejmě schopnost skládání. Díky zasouvacímu řešení každého jednoho stupně s příčlí do nosníku, se velmi dobře seskládá do značně kompaktní polohy, čímž se usnadní jak přesun po pracovišti, tak převoz autem i samotné uskladnění.

 

 

Základní konstrukční materiál a jeho kvalita

Kvalita materiálu a zpracování žebříku předčí Vaše očekávání. Boční nosníky i jednotlivé příčle jsou vyrobeny z eloxovaného hliníku. Příčle mají na sobě reliéfní řešení s protiskluzovými vlastnostmi pro ještě vyšší bezpečnost, stabilitu a pohodlné stoupání, či usnadnění případného stání na žebříku při práci v jakékoliv výšce. Pro pohodlné stání si lze uzpůsobit i vzdálenost mezi jednotlivými příčlemi. Samozřejmě, že svou dávkou pohodlí, přispívá i hloubka jednotlivých příčlí a to až 90 mm.

Jsou použity vysoce kvalitní doplňky ze zesíleného laminátového a plastového materiálu. Jsou umístěny například na stabilizátorech jako gumové protiskluzové patky, jenž zajišťují pevnější a stabilnější postavení žebříku. Jsou vyrobeny v úhlu 75°, který stabilnějšímu postavení také napomáhá. Při výrobě žebříku není přehlédnutá ani jediná drobnost nebo vada.

 

Technologie eloxování

Řešení eloxováním nebo jinak řečeno anodizací je chemicko-tepelná úprava povrchu žebříku. Vytvoří ochrannou vrstvu na upravovaném hliníkovém povrchu. Zabraňuje oxidaci a chrání před ní i samotný hliník. Používá se nejčastěji v případech, kdy je hliník používán v exteriéru. Materiál je tak výrazně chráněn před povětrnostními vlivy. Zvýší se také mechanická odolnost a otěruvzdornost materiálu. Výrazně se snižuje tepelná a elektrická vodivost, ale i drsnost povrchu. Zvyšuje se životnost samotného produktu.

 

 

Vliv počasí

Využitím kvalitního eloxovaného hliníkového materiálu a pečlivým zpracováním konstrukce kompletního žebříku je dosažena opravdu velká odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Díky vlastnostem materiálu se nemůže stát, že by žebřík začal rezavět i při dlouhodobém stání na přímém dešti nebo vystavení jiným vodním živlům. Materiál je také odolnější vůči teplu. Nehrozí tak žádné poškození nebo opotřebení.

 

Certifikace

Žebřík je vyroben a certifikován tak, aby splňoval evropskou normu ČSN EN 131.

Tato evropská norma definuje termíny a stanovuje obecné konstrukční charakteristiky žebříků. Norma platí pro přenosné žebříky navržené pro všeobecné profesionální a neprofesionální použití. Neplatí pro přenosné žebříky, které jsou na základě své konstrukce a pokynů určeny pro specifické profesionální použití a v důsledku toho nejsou určeny pro všeobecné profesionální nebo neprofesionální použití.

 

Číslo modelu  Počet příčlí  Délka  Šířka  Přibližná váha 
Složený Plně vysunutý
75-326 6 + 2 0,71 m 2,3 m 0,69 m 14,4 kg
75-328 8 + 2 0,78 m 3 m 0,77 m 19,5 kg

 

*Mohou být použity ilustrativní obrázky.

Délka rozloženého žebříku 2,3 m
Délka složeného žebříku 0,71 m
Hmotnost 14,4 kg kg
Počet příčlí 6+2
Varianta 8 příčlí, 10 příčlí