• 0

Detektor požáru a kouře Kidde 29HD s alarmem

Detektor kouře Kidde 29HD; optická technologie detekce - reaguje rychleji na požár; funkce TEST a HUSH; DC 9V - alkalická baterie (součástí balení); záruka 5 let

Kód KIDDE-29HD
Dostupnost: Skladem
Výrobce: CZ - S
Kategorie: Detektory požáru a kouře
EAN: 0047871298372
Vaše cena:
345 Kč s DPH
285,12 Kč bez DPH
ikona
ikona

Proč si detektor pořídit?

Optický fotoelektrický detektor požáru a kouře Kidde 29HD je určený k nepřetržitému monitorování ovzduší na přítomnost kouře a ohně.

 

Co všechno detektor umí?

Díky fotoelektrické technologii detekce reaguje hlásič rychleji na požár, v první fázi, kdy je produkováno velké množství viditelného kouře bez otevřeného ohně, jako je kouř z doutnajících předmětů. V případě požáru se automaticky spustí akustický signál 85 dB, přičemž zařízení signalizuje alarm i opticky pomocí indikace červené LED diody. Hlásič požáru je vybaven testovacím tlačítkem TEST pro kontrolu správného fungování zařízení a funkcí HUSH pro přechodné umlčení požárního hlásiče pro případ planého alarmu. Stisknutí tlačítka způsobí okamžitou deaktivaci alarmu, na dobu asi 10 minut, snížení citlivosti obvodů a vypnutí akustické signalizace hlásiče. Tlačítko HUSH používejte pouze tehdy, kdy znáte příčinu aktivace hlásiče (při vaření nebo smažení). Po cca 10 minutách od deaktivace detektoru se zcela automaticky resetuje do původního nastavení pro monitorování nebezpečí požáru. Pokud v místnosti zůstane vysoká koncentrace kouře, můžete stisknout tlačítko HUSH opakovaně a to až do okamžiku kdy je místnost řádně odvětrána. Tento model je vybaven nejmodernějším fotoelektrickým senzorem Kidde. Detektor má vestavěný automatický řídicí systém monitorující výkonnost mezi ostatními součástmi zařízení jako je senzor, baterie či vnitřní obvody. Případné zjištění závady nebo nízké napětí baterie Vám zařízení oznámí jak akusticky, tak vizuálně.

 

Jak je detektor napájený?

Bateriový provoz umožňuje rychlou a snadnou instalaci a zajišťuje řádné fungování zařízení bez ohledu na napětí (například při výpadku proudu). Hlásič lze umístit do kuchyně a její blízkosti, do obývacího pokoje, jídelny, ložnice, chodby, kotelny, sklepu, půdy a všude tam, kde používáte elektrická zařízení, jako jsou elektrické sporáky, atd. Na detektor je poskytována záruka 5 let.

 

Kam detektor instalovat?

Díky své moderní konstrukci lze instalovat i na místa s potenciální možností náhodné aktivace snímače "Falešného poplachu", například v blízkosti kuchyně a podobně. Je vybaven i speciálním zámkem na ochranu proti náhodné demontáži přístroje prostřednictvím ať už dětí či třetích osob.

 

*Certifikace: CE 0786-CPD-20733

Alarm Akustický alarm 85dB a opticky (pulzuje červená LED dioda)
Funkce HUSH Funkce pro přechodné umlčení požárního hlásiče pro případ planého alarmu
Funkce Test/Reset Funkce kontroly a údržby zařízení
Hmotnost 0,138 kg
Instalace Na strop / stěnu
Napájení baterie DC 9V - lithiová baterie – až na 5 let provozu
Pracovní teplota + 4,4 °C - + 37,8 °C
Provozní vlhkost Až 93% relativní vlhkosti (RH)
Schválení UL, VDS - G206007 - ČSN-EN 14604
Skladovací podmínky Teplota: -20 °C - +60 °C, Vlhkost: 5% - 95% RH
Životnost baterie 5 let
Známky CE 0786-CPD-20733