• 0

Nemrznoucí hasicí přístroj F6-AF - pěnový - 6 l

Hasicí schopnost: 13A 144B; objem hasiva: 6 l; s držákem a manometrem; vhodný do skladů, rafinerií, lakoven, či prostor chemického průmyslu, ale i domácností a komerčních objektů k hašení hořlavých kapalin; hasí zařízení pod elektrickým proudem; NEMRZNOUCÍ

Kód 0138
Dostupnost: Skladem
Výrobce: EU
Kategorie: Pěnové hasicí přístroje
EAN: 8594158870407
Revize
Podle § 2 odst. (3) písm. a) vyhlášky č. 246/2001 Sb. o požární prevenci je nutné provádět u hasicích přístrojů pravidelné kontroly provozuschopnosti nejméně jednou ročně.
Vaše cena:
2 565 Kč s DPH
2 119,83 Kč bez DPH
ikona
ikona

Proč si hasicí přístroj pořídit?

Hasicí přístroj je jedním z nejdůležitějších hasicích prostředků. 

 

K čemu je hasicí přístroj vhodný?

Přenosný pěnový hasicí přístroj 6 l využijete hlavně k hašení hořlavých kapalin, které se nemísí s vodou. Hodí se jako součást vybavení do různých provozoven např. do skladů, rafinerií, lakoven, či prostor chemického průmyslu, ale i domácností a komerčních objektů. Při hašení dochází ke kontaktu hasiva (voda + přidaná zpěňovací látka) s hořící látkou, po kterém se na planoucí hmotě dočasně vytvoří kompaktní ochranní vrstva. Ta brání přístupu kyslíku ze vzduchu, a tím rychle a účinně hasí oheň.

 

Co s ním můžeme hasit?

Primárně je určen k hašení požáru v počáteční fázi, tříd A a B. Lze jej také použít k hašení zařízení pod elektrickým proudem (do 1000 V z min. vzdálenosti 1 m). Následně je možné jej opět naplnit pro další použití. Balení obsahuje hasicí přístroj s manometrem instalovaným na ventilu, držákem pro jednoduché uchycení, typový štítek a plastovou základnu.

 

Upozornění:

Přístroj je vyroben v souladu s evropskými normami a certifikován dle normy EN3.

Přístroj je pod stálým tlakem, který je možno sledovat z nainstalovaného manometru.

Hasivo Pěna
Hmotnost 10,9 kg
Objem hasiva 6 l
Rating 13A 144B
Rozměry š x v hasicího přístroje: 200 x 490 mm; š x v láhve: 170 x 400 mm
Speciální vlastnosti Nemrznoucí
Teplotní rozmezí -30 +60 °C
Třídy požáru A, B