• 0

Požární žebřík JUST Typ FEG-110 s ocelovým hákem - hliníkový

Typ FEG-110 - hliníkový žebřík s hákem pro uchycení v okne nebo na římse, vyroben a testován dle německé a evropské normy a bezpečnostního standardu DIN 1 a EN 1147

Kód FEG-111
Dostupnost: Do 2 týdnů
Výrobce: EU-JU
Kategorie: Hákové požární žebříky
EAN: 9120088752408
Vaše cena:
19 881 Kč s DPH
16 430,58 Kč bez DPH
ikona
ikona

Základní popis

Kvalitní žebřík vhodný jako součást protipožárního vybavení, přímo od výrobce a lídra v oblasti hasičských žebříků - JUST Leitern AG. Již více než 130 let vyrábí tyto speciální žebříky v souladu s evropskou normou, ale splňuje i další národní (německé, či britské) standardy. Výrobce a dodavatel, jenž neustále podporuje nový vývoj produktů s cílem optimalizovat je pro všechny druhy záchranných akcí a operací.

To vše v sobě zosobňuje právě tenhle střešní žebřík s odlehčenou konstrukcí. Neztratí se při práci profesionálů. Pevná konstrukce a výborná stabilita zajistí pohodný a bezpečný přístup do vyvýšených míst. Je to dokonalý společník při záchranářských nebo hasičských pracích. Maximální bezpečné zatížení, pro dodržení standardů, je možné 1 osobou.

  

Certifikace

Žebřík je vyroben a certifikován tak, aby splňoval německý standard DIN 1 a evropskou normu EN 1147.

DIN je chráněné označení německých národních technických norem. V případě DIN 1 se jedná o požadavky na kuželové kolíky - nekalené.

Evropská norma EN 1147 stanovuje požadavky, zkušební metody a kritéria pro provedení přenosných žebříků pro použití hasičskými a záchrannými jednotkami a pro podobné účely. Zkoušky uvedené v této evropské normě jsou zkouškami typu, nikoli pravidelnými zkouškami. Nepřenosné žebříky pro použití hasičskými a záchrannými jednotkami nejsou předmětem této normy.

 

 

Výhody hákového žebříku

Hákový žebřík je unikátní svým konstrukčním řešením. Kombinuje v sobě opěrný žebřík a je dodáván spolu s praktickým skládacím hákem, jenž je voděodolný a vyrobený z ocelového materiálu. Principem je zaháknutí žebříku za rám okna nebo o římsu a jeho následné přiložení o stěnu budovy. Má praktickou schopnost použití jako opěrný žebřík. Na obou nosnících je žebřík vybaven distančními prvky pro udržení odstupu žebříku od stěny. Tento systém má jednoduché a praktické využití, při stoupání hasiče nebo záchranáře po žebříku udržuje volný prostor kolem příčlí a usnadňuje/urychluje tak použití žebříku i záchrannou akci.

 

 

Základní konstrukční materiál a jeho kvalita

Kvalita materiálu a zpracování žebříku předčí Vaše očekávání. Celý žebřík je vyroben z vysoce kvalitního legovaného hliníku (hliník s různými příměsemi pro dosažení požadovaných mechanických vlastností) ze speciálně navrženého oboustranně svařeného designu. Zesílené čtvercové příčle mají na sobě reliéfní řešení s protiskluzovými vlastnostmi pro ještě vyšší bezpečnost, stabilitu a pohodlné stoupání, či usnadnění případného stání na žebříku při práci v jakékoliv výšce, a jsou přivařeny do frézovaných nosníků, čímž je zajištěno bezpečné udržení. Při výrobě žebříku nesmí být přehlédnutá ani jediná drobnost nebo vada.

 

Spojovací technologie

Příčle jsou k nosníkům přivařeny CMT technikou - studený svařovací proces pro dosažení co nejvyšší kvality. Oproti běžnému svařování pracuje CMT s velmi malým vnosem tepla a mimořádně stabilním obloukem.

 

 

Vliv počasí

Využitím kvalitního legovaného hliníkového materiálu a pečlivého zpracování/svařování konstrukce kompletního žebříku byla dosažena značná odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Díky vlastnostem materiálu se nemůže stát, že by žebřík začal rezavět i při dlouhodobém stání na přímém dešti nebo vystavení jiným vodním živlům. Nehrozí tak žádné poškození nebo opotřebení.

  

Číslo modelu Počet příčlí  Délka  Přibližná váha 
FEG-110 12 4,4 m 13 kg

 

*Mohou být použity ilustrativní obrázky. 

Délka rozloženého žebříku 4,4 m
Hmotnost 13 kg
Počet příčlí 12
Zákony, normy, vyhlášky EN 1147 a německý standard DIN 1